Minikassid

Köikse armsamad kassipojad on meitel 🙂

Muidugi ei saa ma teisiti, kui jagada uute hoiulaste pilte juba vähem kui ööpäev pärast saabumist. Eriti kui need lapsed on nii erilised, nii armsad.
Väikesed põnnid jõudsid Padi ja Pasteeti Saaremaalt, kus Mustjalast leitud kassipojad võttis enda hoole alla MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu (kellele kuulub minu suur lugupidamine). Teades, et Stjopa jätab mul vannitoa tühjaks, olin selle pilguga ringi vaadanud, et kus on abivajajaid, juhul kui otse meile parajasti ühtegi pojamuret ei jõua. Nii märkasin nende haigete silmadega putukite hoiukodu otsimise kuulutust, samuti Ruhnu saare oma ja pakkusin oma hoiukohta. Eile toimetati väga haigeks jäänud Ruhnu kassipoeg saarelt Loomade Kiirabi kliinikusse ja sama reisiga tulid ka minu hoiulised koos toidu-, ravi- ja mänguasjavaruga. Aitäh Editile!
Süda sulas mul samal sekundil, kui neid nägin ja arvata võib, et piltide laviinist ei ole siin lähitulevikus pääsu.
Muidugi loodan, et vaatamata herpesest laastatud silmadele seni ülitublid kassilapsed samas seisus püsivad. Töönädala alguses loodan nendega kliinikus ära käia, kus meie arst silmad, ravi ja parasiiditõrje ka omalt poolt üle vaatab. Praegu saavad nad antibiootikume, silmatilkasid, probiootikumi, kõrvaravi sügelislesta vastu.
Väga huvitab mind nende vanus, sest nad peavad olema jupp maad vanemad kui nende kaal viitab. Leides olid nad veidi üle 300 grammi ja minuni jõudes 450 ja 470 grammi. Nad ei saa kuidagi olla ainult mõnenädalased. Ilmselt on nad olnud näljas oma lühikese elu jooksul. Kassipojakombed aga on neil selgemast selgemad. Fantastiline on vaadata, kuidas nad teevad kõike, mida suured kassidki teevad, lihtalt nii miniatuursel moel. Nad kasutavad kratsipuud, liivakasti, mänguasju. Pesevad ennast, söövad nii pehmet toitu kui krõbinaid. Haigutavad, nurruvad, sõtkuvad, turtsatavad hirmuäratavalt mänguhoos. Tume on eriti osav külg ees kangete jalgadega hüplemises. Lihtsalt vapustavalt armsad on nad! Tõestagu esimesed pildid seda. Hele, siiamivärvides on poiss, tume on tüdruk. Nimed selguvad tutvumise käigus.

One response

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.