Tere, Urr!

Kes on Urr?
Vaatasin internetist järele.

Urr on Tove Janssoni väljamõeldud raamatutegelane, kes esineb aeg-ajalt autori muumilugudes. Ta ilmub välja kummitusliku mäetaolise keha, kahe külma jõllitava silma ning sillerdava valge hambareaga olendina. 

Mul on nüüd vannitoas Urr. Aga ta ei ole üldse mäetaoline, kummituslik ega jõllitav. Urr on imeline, pehme, nurruv, pukslev ja hell.
Urr sai selle nime oma toitjatelt, kuna ilmus eiteakust, eiteamismetsast tumeda kujuna. Tuli ja jäigi käima. Aruvalla küla kass, ilma koduta, ilma pereta. Mina kuulsin temast kevadel, tegime plaani.
Urr tõi ilusad pojad, kellele leiti kodud. Võtsime plaani oppida, aga kass kadus. Tuli siis jälle, uute poegadega ja kui lapsed olid piisavalt suured, õnnestus Urri toitjatel ta nüüd sügisel steriliseerimisele viia.

Juba kevadest on ta olnud meie juures järjekorras, aga kuna me Kassijaama uusi kasse praegu võtta ei saa, tuli ta ajutiselt (khmkhm) siia. Sest väljas on kohe talv ja sooja tuba tal selles talus ei olnud. Kõhu sai täis ja elul polnud väga vigagi, kuid kodu on ju ka vaja!
Mõistan ka Urri eest hoolitsejaid, sest neile tuli ostetud majaga niigi juba üks kass kaasa lisaks olemasolevale, nii et metsast tulnud Urri aitame nüüd meie edasi. Tublid inimesed, kes otsisid abi ja panustasid ka enda poolt palju.

Urr tuli eile. Uudistas natuke ringi, nurrus, puksis mind peaga, sõi ja veel sõi. Hommikuks oli ilusti ka liivakasti kasutanud.
Väga tahab tähelepanu ja paitamist, aga praeguseks tean, et ta on ilmselt ikka rahulikumat tüüpi tegelane. Saab oma paitused kätte ja siis on omaette edasi.

Väga ilus ja armas kass on. Loodan, et keegi armub temasse varsti. Mul toas on praegu 18,4 kraadi ja vannitoavälised kassid tõmbavad kasukahõlmu koomale, et mis värk nüüd jälle on, miks me ei saa sinna ukse taha sooja.

Nohjah, Urride aitamiseks peab ohverdusi tooma. Ka Triinu ei saa nüüd oma lemmikkraanikausist juua ja liivakastimajandusega on kitsas. Aga pole viga, õhtul kütan ja kassid rändavad ahju otsa ning harjuvad jälle uue korraldusega. Urrile igatahes pakuvad teised huvi, seda märkasisn juhusliku sissetrügimise hetkel.

Homme vaatame Urri kliinikus üle ja saab ehk juba esimese vaktsiini.

Selline ilus Urr:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.