Frode ja Tille

Padi ja Pasteedis on uued väikesed elanikud. Viiekuused kassipojad Frode ja Tille. Kolmas vend Spette ja nende ema Stinne elavad veel eraldi. Spette kolib hiljem eraldi hoiukodusse ja kassiema Kassijaama.
Nende lugu sai alguse juuli lõpus, kui ühte kassigruppi lisati info Mustamäe kandi loomakliiniku taga kodututena elavatest väikestest kassipoegadest. Selle loo peategelane (mitte mina) võttis kätte ja ilma teadmiseta, kuidas üldse edasi saab, läks püüdis kaks neist kohe kinni.
Üks neist kahest oli mustvalge Tille, teine must Spette.
Mina haakusin selle looga kui inimene MTÜ-st, kes selle kassipere aitamisega seotud kulutused enda peale võttis. MTÜ siis muidugi, mitte mina. Lisaks oli mul puhkus ja sain oma väikese panuse anda ema ja kolmanda poja Frode kinnipüüdmisel sealt koledast kohast.
Mälestuseks jäid kirbuhammustused ja kaks suurt rõõmu püüdmise õnnestumise üle. Väikese kuuesajagrammise Frode puhul, kes end mitu päeva peitis ja üksi pidi hakkama saama,  ei unusta ma ka seda omamoodi püüki, et kassihäälte äpp telefonis tõesti toimis ja et ma sain ta tänu sellele natist otse poekotti tõsta. Püüda on üldse tore, kui saab värsked saagid asjatundlikule hoiukodule üle anda ja ise näiteks loomaaeda edasi minna.
Kokkuvõtet sellest suvisest loost saab lugeda siin: http://lemmikloom.delfi.ee/uudised/kassipoegade-muinasjutt-mustamaelt-kas-ka-ilusa-lopuga?id=83371689

Edasi pidi minema nii, et kassipojad saavad herpesest ja parasiitidest terveks ravitud, vaktsineeritud, kiibistatud ja leiavad siis kodu.

Praegu on oktoober ja koju pole keegi saanud. Kahe-, siis kolmekuuste kassipoiste kuulutused ilmusid igal pool ja kogu aeg, aga kassipoegade hooajal tõi see vaid mõned kontaktid, kellest asja ei saanudki.
Küll aga hakkas järjest juhtuma kasside tervisega.
Herpesest saadi hoiukodus jagu, aga Spette ja Frode põdesid lisaks veel kopsupõletikku. Frodel oli uriinis verd.
Ja siis, samal ajal septembri alguses, kui mina pidin võtma vähemalt ühe kassipoja omale hoiule ja teised kaks pidid eraldi hoiukodusse kolima, selgus, et seenhaigus on neil ka. Immuunsus oli nõrk, antibiootikumikuuri said nad kõik ja nii see välja lõigi.
Hoiukodu pakkuja, kes juba enne tegutses oma võimete piiril ja on minu silmis midagi nagu kangelasema ja imeinimese vahepealset, võttis vastu otsuse, et uusi seenepatsiente pole kellelegi juurde vaja ja keegi minu juurde teisi kasse nakatama ei tulnud. Kuigi see tegi tema elu õpingute kõrvalt veel kordi keerulisemaks, said kassid hoitud, hoolitsetud, ravitud.

Mina aga jäin ootele ja elasin mugava inimese elu. Ka kuus kassi elasid mugavat kassi elu: vaba vannitoa soe põrand, aknavaade ja kraanist jooksev vesi Triinule kestsid tavapärastult kaua.

Vahepeal oli paar korda, kus oli äärmine kiusatus hädalisi võtta, aga ei saanud. Kahjuks. Õnneks. Midagi ei olnud teha. Ei ütlemise ja ei mõtlemise oskus on minus ajaga tugevnenud ja ma olin ju lubanud…

Kuna Frode ja Tille seeneravi on nüüd väga hästi kontrolli all, nahk puhas ja nakkusoht minimaalne, siis kolisidki need kaks minu juurde.
Olen väga ettevaatlik igaks juhuks ikka. Kasutan eraldi riideid ja desotan palju.
Nad on palju väiksemad, kui ma arvasin. Frode 1,9 ja Tille 2,2 kilo, aga välja näevad nagu kassipojad. Pehmed armsad kassipojad. Ohh, kuidas mulle meeldivad kassipojad 🙂

Tillega olema saanud juba sõpradeks. Ta nurrub, sõtkub ja rullub mu paikäe all ja on päris julge poiss.
Frodest teadsin juba varem, et ta on ettevaatlikumat tüüpi ja eks seda tõestas ka see, et ta ei lubanud end koos teistega kinni püüda.
Frode väga kardab. Ta on natuke nagu Urglik. Pool ööpäeva hiljem aga tõestas ta juba, et uudishimu ja mänguisu on küll peidus, aga tulevad tasakesi välja.
Frodele kodu leidmine saab olema keeruline. Aga ehk on meil nüüd juba rohkem õnne.

Pildid on kõik esimesest ööpäevast.

Tille

Frode

teretulemast!

Jätkub…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.