Kole on möödas

Teisipäeval olid Simmol ja Sial operatsioonid. Kolmapäeva hommikul tõin ma nad koju (hommikuseks ergutuseks veel Leila seiklusrikas püüdmine vaktsineerimiseks kaasa võtta).
Ma olin väga-väga mures. Väikesed süüta lapsed ei teadnud, kuhu ma neid viin ja mis neist saab. Mõtlesin üle. Tegelikult ma ju teadsin, et viin nad parima arsti juurde ja kui neil alguses ongi paha, siis on ju ravimid ja pärast on kõik palju-palju parem.
Teisipäeva päeval arst juba helistaski, et kõik läks hästi. Mõlemal sai eemaldatud pisike silmamuna ja on tehtud ka steriliseerimine-kastreerimine. Kuigi nad on veel väikesed, siis mitte enam niiväga. Simmo kaalus minu kaalul 2,8 ja Sia 2,4 kilo. Vähemalt ei pea nad kaks korda narkoosis olema. Kaasa sain kliinikust antibiootikumid ja valuvaigistid. Tuttav skeem juba Koma ajast.
Kraed olid neil kaelas, aga Sia sai sellest ruttu jagu, kui mõni tund ära olin. Ja veidi aja pärast ka Simmo. Panin siis tugevamalt ja annan neile natuke hõlpu, kui nad söövad. Jube ruttu on vaja hakata käpaga silma sügama, nii et hetkekski ei saa unustada. Kraekandmine jätkub veel mõnda aega, kuni niitide eemaldamiseni. Hoidsin neid arsti palvel paar päeva eraldi, vannitoas.
Alguses ehmatas mind verise vedeliku lekkimine, aga sain rahustatud, et nii võib olla.

Praegu on silmad ilusad puhtad ja kuivad, SS ei käi enam tagurpidi ega võimle krae eemaldamise nimel. Lasin nad hommikul välja ja uued torbikkassid tekitasid kohe suure draama. Kõik neid silmanud kassid tõmbasid end kuusekesteks ja toimus masspõgenemine. SS aga vabastasid kogunenud energia hakates ringi kimama ja väiksemaid kiusama.
Nüüd on aeg lihtsalt oodata paranemist ja siis ei ole kojuminekul enam mingeid takistusi (välja arvatud emotsionaalseid).

oskavad poseerida õiget pidi 🙂

2 responses

  1. Kas SSile ja MMile on mõni huviline ka üldse olnud? Kuidas läheb Murjamil? ja kas MMi lähevad ka koos koju või eraldi?

    • SS-ile ei ole huvilisi olnud. MM-ile on mõned olnud, aga pole lõpuks asja saanud.
      Murjamil (Mirril) läheb väga hästi, tal on tõeliselt hooliv ja tore kodu, kes teda jumaldab.
      MM-i tahaks muidugi koos anda, aga kui tekib üksikuna hea koduvõimalus, siis pean olema mõistlik ja andma eraldi. Sama ka SS-iga. Kui nendevaheline side muutub kuidagi nõrgemaks, siis kaalun ka eraldi andmist. Aga mitte veel 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.