Koma kodukiri

Lisan oma lemmiklugemise siia ka. Sellest, kuidas mu kallil endisel hoiukassil Komal läheb oma päriskodus, on kirjutanud tema perenaine nii:

Koma on suur-suur inimese sõber. Ta kohe peab olema kusagil, kus on inimene – kas külje all, jala all, lihtsalt samas toas või vähemalt kusagil nägemisulatuses. Kui inimene kodunt ära läheb, siis Koma teeb üht haruldaselt põnevat häält, mis meenutab väikese lapse lalina, kriuksuva ratta ja kurva hane prääksumise vahelist heli. Me nimetame seda Koma prääksuks. Koma prääksub siis kurvalt, kuni inimest enam silmapiiril pole. Ja see prääks on nagu ühe üleni üksinda, igaveseks hüljatud vaese hädise pisikese olendi prääks. Kui inimene on aga juba nii kaugele silmapiiri taha kadunud, et enam kurba üksindusprääksu ei kuule, siis Koma läheb ja kostitab end suurest kurvastusest suure hulga krõbinatega, keerab end diivanile laiali ja magab. Seda inimene on näinud nädalavahetuse hommikul tööle mineku asemel salaja hoovis askeldades aknast sisse piiludes.

Koma on suur-suur pirtspekk. Koma sööb ainult oma põhiroakrõbinaid, ja siis sööb Koma oma Dreamies maiusekrõbinaid, eriti kui neid mööda põrandat visata nagu saaklooma. Siis Koma on kohe varmas tormama ja murrab krõbina täiesti surnuks maha ja sööb uhkelt ära. Kui aga inimene mõtleb, et teeks Komale toreda päeva ja pakuks midagi eriti head, siis Koma keerab pea kõrvale ja vaatab, et jälle mingit sõnnikut pakutakse. Sõnnikuks loetakse näiteks järgmised toiduained: kohvikoor; hapukoor; piim; kassipiim; karvapallipasta; karvapallikrõbinad; kuivatatud pardilihakuubikud; lastevorst; suitsuvorst; suitsusink; hollandi juust; või; margariin; majonees; hambakrõbinad; tuunikalapasteet; kanamaksapastet; tuunikalakonserv; konservitud oliivid; aprikoosid; kuivatatud ploomid; keedukartul. Pika hambaga pisut-pisut kõlbab järada kanafileesink ja siuke veidrus nagu Selveri plov.

Koma on ka suur maadeavastaja. Koma istub suure osa päevast diivanil, kui inimest kodus ei ole, ning diivanil, põrandal, aknalaual, söögilaual, kratsipuul, tugitoolil ja mikrolaineahjul, kui inimene on läheduses. Siis muutub Koma eriti julgeks ka, ja hakkab tatsama mööda maja. Tatsates ringi ja avastades maailma teeb Koma ka oma prääksukaulu. Tatsab kaminast mööda – teeb prääks; tatsab trepist üles – teeb prääks; märkab ämblikku seinal – istub maha, vahib andunult ja teeb mitu korda prääks. Koma teeb ise endale maailmaavastusfilmi helitausta.

Koma on ainus kass, keda tema oma inimene on näinud päris elus kasutamas kassikratsipuud sihtotstarbeliselt. Koma mitte ainult päriselt ei kratsi aeg-ajalt oma küüsi kratsipuul, vaid ka lausa magab ja lebotab kratsipuul! Ja mitte ainult esimesel korrusel, ega isegi mitte ainult teisel korrusel – vahel lebotab Koma lausa kolmandal korrusel! Seal on ta nagu tõeline kuninga kass, silm särab lambivalguses kui tuletorni latern.

Kõige olulisem on aga see, et Koma pole meil veel kuud aegagi olnud, aga juba on kõigi suur sõber ja lemmik. Enam ei kujutaks elu temata ettegi. Suured 30-aastased mehed ronivad kükakil ja käpakil mööda põrandat, et Koma oma inimese esmanägemishetke pelguse unustaks ja laua alt välja tuleks, et oma väike tagumik võimalikult üles upitada ja nii paikäele võimalikult lähedal olla. Suured 30-aastased naised vedelevad terve laupäeva diivanil, kõik selleks päevaks tehtud suured tähtsate tegevuste plaanid unustatud, et aga Koma ei tunneks end süles notsutades ja nohisedes häirituna ega omal volil külje alt tudimast ära ei läheks. Koma on absoluutselt fantastiline kass. 🙂

This slideshow requires JavaScript.


Kui kõik inimesed suhtuksid oma lemmikloomadesse nii, oleks maailm palju parem paik.

Muid uudiseid täna ei tule. Jakobil läheb hästi, aga ma olen endiselt valikute ristteel.

Advertisements

2 responses

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s