Hambad

See peaks olema selline üldhariva sõnumiga postitus. Ja ülestunnistus, et ka pikaajaline ja kogemustega hoiuinimene ei pruugi olla vastutustundlik kassiomanik.

Minu isiklik Triinu käib regulaarselt oma neerunäitajaid kontrollimas. Need on kord nii-kord naa, funktsioneerib ta nii röntgeni kui ultraheli põhjal ainult ühe neeruga, teine on väike ja ei tööta. Oksendab palju, sellest ka põhjalikud uuringud, aga selget põhjust ei tea. Muidu on Triinu väga tubli 11-aastane kassiproua, sale ja krapsakas.
Kui ma nüüd viimati käisin, siis oli plaanis jälle vereanalüüs ja vajadusel muud. Arst, põhjalik nagu alati, vaatas Triinule suhu ka ja avastas halvas seisukorras hamba, mädaneva ja koleda. Mina aga pidin häbi pärast sealsamas maa alla vajuma, sest terve aasta ei olnud ma Triinul suhu vaadanud ja isegi mitte halba hingeõhku tajunud. Aasta tagasi olid tal hambad korras, ka puhastamise vajadus ei olnud jutuks. Rumal inimene, ei tea, et aastaga võib paljugi muutuda. Või noh, tean, aga ei tulnud meelde. Terve aasta.
Ärge teie nii tehke. Vaadake oma kassidele regulaarselt suhu. Kes ei lase vaadata, piiluge, kui ta haigutab. Kui igemed punetavad, kui on hambakivi, halba lõhna – minge loomakliinikusse, kus on hea suuõõne spetsialist. Kui kass käib vaktsineerimas, laske ka suhu vaadata. Ärge laske oma kassidel valu ja ebamugavust tunda.
Triinu käis operatsioonil ära ja eemaldati kokku kolm hammast. Üks oli eriti salakaval ja ainult tänu arsti kogemusele avastas ta, et seal hambakrooni all ei ole kõik korras.
Eilse seisuga on Triinul ka järelkontroll tehtud, jälle kõik hästi ja mina olen õppetunni võrra rikkam.
Selline ta on, mu kallis sõber, üles korjatud 13.10.2005 pooleaastasena Telliskivi tänavalt. Minu esimene tänavakass.

img_7007-001

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s