Punane pelgulinski vol 2

Lugu punase kassiga võttis ootamatu pöörde. Ma ei tahaks siia kogu tänast emotsionaalset päeva kirja panna, aga lõpptulemusena on punakarvaline kõutsik täna õhtul tagasi oma kodus.
Kliinikus selgus, et kassil on kiip ja selgus ka omanik, kellega võtsin ühendust nii mina kui ka arst. Arst sellepärast, et kassi tervisega on suur mure. Tal on diafragma song, mis tähendab lühidalt kokku võetuna ja veidi üldistatuna, et tema kõhuõõs asub rinnaõõnes. Kui see vaene loom sööb, siis see mass saab vales suunas liikuda, surub kopsudele ja südamele ning tal on sellepärast raske hingata. Ilmselt ta väldib söömist, seostades seda ebamugavuse ja valuga ja sellepärast on nii kõhn. Sain ka ise röntgenpilte vaadata ja võrrelda ka terve kassi omaga ja sain aru, et midagi head selles olukorras ei ole. Seda saab leevendada keerulise operatsiooniga, mida oleks kõige õigem teha Tartus Maaülikooli kliinikus. Kas aga üheksa aastat vana loom sellele vastu peab, on eraldi küsimus ja vajab veel lisauurimist. Igatahes asus omanik asja uurima ka omal käel ja esimene mulje on, et vajadusel tehakse asi ära.
Ilmselt on see song tekkinud aastatetagusest traumast ja ajapikku hullemaks süvenenud.
Kahjuks aga jääb ta õue ikka käima. Nad on proovinud teda toas hoida, aga see ei õnnestu. Inimesed olid tegelikult toredad ja mõistlikud, kui kassipidamise põhimõtete osas eriarvamused kõrvale jätta, aga jah, just see on asi, milles ei taheta nii sageli vaeva näha ega pingutada… Nö loengu ma pidasin ja abi pakkusin, milles võimalik, aga saab siis näha, kas midagi toimub.
Peres oli ka väga tore koer, varjupaigast võetud. Tema välimus ja olek oli igati terve ja rõõmus. Kassi kohta aga oldi arvamusel, et on lihtsalt vanaks jäämas ja üks üldine ülevaatus kliinikus mõned kuud tagasi neile songa kohta infot ei antud, sest ilma röntgenita seda olukorda ei näe.
Kodu teab, et oleme valmis kassi oma hoole alla võtma. Seda tegelikult tahaks kõige rohkem, sest rahulikke, turvaliselt tubaseid ja võimakult hea elukvaliteediga aastaid tahaks sellele toredale kiisule väga. Pere aga tahab oma kassi muidugi edasi pidada.
Hoian kätt pulsil.

See pilt kandis minu jaoks emotsiooni, kus üks tänavakass sai lõpuks end välja puhata, aga pildi taga on teinekord hoopis teine lugu…IMG_0580
Peaks nagu rõõmustama, et kassil on kodu olemas, aga tunne on hoopis kurvavõitu ja segane.

8 responses

 1. No ei ole hea tunne 😦 Kuidas kodu laseb oma kassil tervise nii kehvaks……kahju, eilseid pilte vaadates oli ka mul hea tunne, et lõpuks sai kiisu turvalisse, sooja pessa. Olen pessimist :/

  • Noh, väideti, et see hingamise asi on alles nii hiljuti tekkinud, aga kuna mitte kaua tagasi tehti ka ülevaatus, siis nad uskusid, et see pole midagi tõsist.
   Aga kahtlemata ei ole nad kuigi eeskujulikud kassipidajad olnud. Mina proovin nüüd jälgida, kas kass saab vajalikku abi. Selle vastu, et väikestes asumites oma kasse jalutama lastakse, olen täiesti jõuetu.

 2. Tõesti ootamatu pööre – ei oska kohe reageeridagi. Üheksa-aastane kass ei ole veel nii vana, et ta viimane räämakoll välja nägema peaks, ja tegelikult võiks ka oma vana kassi eest ikka hoolt kanda. Kui su (väidetavalt toidetud) kass ikka haiglaselt kõhna ja halvas seisus karvaga on, siis iga normaalne omanik tunneks muret ja võtaks midagi ette, mitte ei kehitaks õlgu, et küllap vanadus. Kuidas nüüd kontrollida, et nad ikka tegutsema hakkavad? Kas sa pead ise ka Tartu kliinikuga sidet?

  • Ma pean esialgu omanikuga sidet. Kassil välisparasiite ei olnud, silmadega ka polnud siiski midagi hullu, andsin rohud kaasa. Järgmine etapp on teada saada, kas operatsioon on võimalik. Ma suhtlen ka inimesega, kes kassist teatas, nii et silm on peal ka seal läheduses.

 3. Lisan siia viimase info. Olen tutvunud omaniku ja Tartu kliiniku kirjavahetusega ning tean ka, et kiisu vereanalüüsid olid õnneks korras. Ilmselt peavad nad teda Tartus veel kirurgile näitamas käima. Kui kass on kliiniliselt stabiilne, siis peaks saama operatsiooni teha juulis.
  Nüüd tuleb loota, et ei teki ühtegi takistust ja kass saab vajaliku abi.
  Hoian käppa pulsil.

  • Ehk läheb kõik siiski hästi ja kiisu saab lõpuks abi. Kahju muidugi, et selleks pidid sekkuma kassile võõrad inimesed! Aga enne ei usu kui asi teoks saanud :/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.