Ilus paks lõigatud küüntega kass

See pealkirjas mainitud omadustega kass on Triiton, kes käis eile kordusvaktsiini saamas.

Kuidas inimesed tavaliselt oma kassidega vaktsineerima lähevad? Panevad aja, võtavad õigel päeval transpordikasti välja, panevad kassi sinna sisse ja lähevad loomakliinikusse.

Kuidas poolkodustatud tänavakasse pidavad inimesed seda teevad? Panevad aja ja hakkavad plaani pidama ja mõned (nagu mina) ka muretsema. Triitoniga mõtlesin läbi igasugu variante, kuidas ta õigeks ajaks transpordikasti saada. Kui ta on toas lahtiselt, pole mingit lootust. Tark loom saab lähenevast ohust aru, läheb voodi alla ja sealt püüdmisest ei tule midagi välja. Kass on vaja saada vannituppa ja siis ukse kinni. Selleks toimus igapäevane harjutamine ja pahaaimamatu kassi süllevõtmine. Lõpuks osutus kõige kindlamaks see, et hommikuti, kui Duran tuli oma üle korteri kajava põrinaga minu juurde, maabus koheselt ka Triiton, ise hellust täis. Siis süllevõtmine oli alati kindel ja nii õnnestus see ka õigel päeval. Triiton muutus vannitoas kohe väga murelikuks, hakkas kaeblevaid hääli tegema ja nii mitu tundi kuni minekuni.

Järgmine küsimus on, kuidas saada tugev ja metskassi küünistega kass transpordikasti. Seda me varem ei harjutanud (eelmist korda aasta tagasi ta nagunii ei mäleta), et mitte tekitada hirmutavat seost. Enne olin katsetanud, kuidas ussirohuga saab ja Triiton sai alati kohe aru, kui ma midagi normist väljas teha tahan, hakkas mööda vannituba jooksma.

Aga no ennegi saadud igasugu kasse kätte. Varustuseks pikkade varrukatega pluus, teadmine, et kui muud üle ei jää, siis kahva saab 10 minuti kauguselt, rätiku peale loopimine toimib peaaegu alati ja lootus heale õnnele on ka. Piisava ajavaruga ei tohiks olla midagi võimatut.

Tund enne minekut läksin siis Triitoni juurde ja avastasin ta pesast tukkumast.IMG_9822 Kasutasin ära unise kassi faktorit, võtsin ta sülle ja panin otsejoones pealt lahtisesse kasti. Kõik. Ei jõudnud ta end ämblikuks ajada ega paanikasse minna. Olin väga rahul ja mõtlesin, et kas siis tasub alati nii palju muretseda.
Kliinikus ei hakanud teda kastis välja tirima, kuigi ta oli seal selline hirmunud mütak, kes lubas end paitada ja tõsta.

Kuhu sa mind tõid?

Kuhu sa mind tõid?

Arst: Küll sa oled ilus! Ja paks! Liigub vähe?
Mina: Ei, liigub küll!
Arst: Toidukausini?

Hmm, tegelikult Triiton ikka mängib ja jookseb palju, aga kõhuke on talle tekkinud küll. Kasutasin juhust ja palusin küüned ära lõigata. Mina hoidsin kinni ja minutiga oli asi tehtud, vaene Triiton ei saanud arugi, mis toimub. Ja minu tekikotid saavad vähemalt mõnda aega vähem sõtkumisauke.
Koju jõudes pages kass otse taha nurka garderoobi. See on tema turvanurk nt ka siis, kui tolmuimeja töötab.
Aga veidi hiljem oli kole möödas ja armas Triitonpoiss tagasi tema ise


Vot nii pika loo saab kirjutada ühest lihtsast vaktsineerimisest.

Triiton on nii ilus! Ma ei saa aru, miks talle ei ole järjekorda soovijatest. Aga noh, ma naudin tema ilu ja armsust siis ise edasi.

 

One response

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.