Koma kohanemine

Nädal kuue (uue) kassiga on läinud kiiresti. Kohe nädala alguses jätsin Koma ka ööseks lahti – jäime kõik ellu ja haavadeta. Kuulen siiani vahel läbi une urisemist (Triiton) ja pole suutnud välja mõelnud õiget sõna kirjeldamaks seda häälitsemist, mida Koma teeb, kui ta ringi käib. See on midagi nuuksumise, niuksumise ja kurisemise vahepealselt. Kõlab nagu midagi kurba, aga tegelikult on ilmselt uudishimust kantud. Öösel päris kaisus ei ole ta maganud, aga on kuskil lähedal ja õhtul tuleb head und soovima. Kolmapäevast alates jätsin ta ka päevaks lahti. Ainus, mille pärast olin veidi ärevuses, oli läbisaamine Leilaga. Preili Leilaga nad ikka kipuvad poksima. Kes võidab, sellest pole ma aru saanud. Kord alustab üks ja siis teine, aga saavad ka rahulikult koos elatud, õnneks on piisavalt ruumi.

Sõbraks pole ta kellegagi saanud, koos ka ei mängita, aga üldiselt on rahu maa peal ja saame hakkama. Üksi mängib ta küll ja rullub ka alatasa. IMG_7272 IMG_7268

Nädala lõpuks sai Komale selgeks, milleks on köök ja miks sinna mitu korda päevas tormata tasub. Küll aga on tal oma eelistused ja päris kõik pakutu ei sobi. IMG_7321Saan teda puhta südametunnistusega väga sõbralikuks kassiks nimetada (no kuulutustes ei saa kunagi kindel olla, mida see väljend tegelikult tähendab). Ta tõesti tuleb ise sülle ja tahab, et teda paitataks. Eile lugesin keset päeva voodis raamatut, Koma tuli kuskilt jooksuga ning keeras ennast käntsti vastu minu õlga pikali ja nii jäigi. Lõpuks sättis ta ennast käpad püsti ja nina lakke ning hakkas läbi une matsutama. Loe siis raamatut, ei, peab kogu aeg kassi vaatama.

Eile oli meil aeg kliinikus, et silma olukord üle vaadata. Ravi kestab juba kaua ja kuna vahepeal läks halvemaks, siis oli see nagu opieelne ülevaatus. Tegelikult aga selgus, et silma olukord on paremaks muutunud. Nägin ise ka, aga ei julgenud eriti loota. Nii et kohe opiaega silma eemaldamiseks me kokku ei leppinud, vaid ravime edasi ja kuu aja pärast uus kontroll.  Olen selle üle küll ääretult rõõmus. Mitte et ühe silmaga kass oleks kuidagi kole või halb, aga mõtlen kassi peale, keda ehk saab nii raskest operatsioonist ja taastumisest säästa.
Koma sai ka vaktsineeritud ja kiibistatud.

Võtsin eile kliinikusse kaasa ka Leila, kellel märkasin samuti silmaprobleemi – ajas rähma välja ja oli väiksem. Kahtlustasin, et on Koma käest ikka haavata saanud, aga ise vaadetes nägin, et limaskest on punane ja et kuidagi katki, seda ei tuvastanud. Kuna arsti ülevaatus on alati kõige parem, siis kasutasin juhust ja nii sain ka Leilale rohud kaasa.
Leila on seni igati terve olnud, aga võib-olla Koma tulek tekitas stressiolukorra ja ikkagi herpesviirus lõi välja.  Nüüd on mul kahel kassil mitu korda päevas erinevad silmaravid ja tegemist jätkub. Leilat püüan ainult kavalusega ja väga lihtsalt see ei käi. Õnneks nägin juba täna, et silm on parem ja võib-olla antibiootikumikuurist isegi pääseme.

Komal on veel selline omadus, et hakkab väga kergesti lõõtsutama. Kõigepealt märkasin seda, kui ta mängis natuke aega. Siis kliinikusse sõites ja eesruumis oodates. Arst kuulas südant ka, aga praegu paistis kõik korras olevat. Siin on hetk lõõtsutama ajavast mängust.IMG_7263

Tuleb kindlasti jälgida ja võib-olla veel uurida teda sellega seoses.
Aga et mitte murelikult lõpetada, siis ütlen kokkuvõtvalt, et Koma on üks kõige ägedamaid kasse, keda ma tean!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.