5,6

Viis. Koma. Kuus.
Koma kolis eile minu juurde ehk viie kassi asemel elab nüüd koos minuga kuus. Padi ja Pasteet filiaal pandi kinni. Väga kahju on ühest lisahoiukodust ilma jääda, aga parata pole midagi.
Koma sai nimeks Komandant, kui ta elas Treppojal heade inimeste õues, aga lühemalt Koma sobib talle palju paremini. Mul on tegelikult üks Koma-nimeline armas kassipoeg ammustel aegadel juba hoiul olnud, temaga läks kõik ilusasti, nii et tunne on hea.
Tunne on hea esialgu küll vist ainult minul ja Komal, sest ülejäänud seltskond on ärevuses.
Tegin eile päeva teises pooles vannitoa ukse lahti ja Koma lendas kohe välja. Eks ma teoorias tean küll, kuidas kasside tutvustamine sammhaaval käib, aga otsustasin vaadata ja jälgida, mis saab. Vannituba ma kaua ei tahaks kinni hoida nii või teisiti, sest sealne liivakast on agaralt kasutades ja soe põrand ka.
Praeguseks tean, et Koma peab ikka vannitoas olema, kui ma ise kodust ära, sest stress teistel on suur. Kähisevad kõik peale Durani, kes on alati väga leplik lapsendaja olnud.
Triiton istub ahju otsas. Triinu otsib võimalusi, et saaks kuhugi ära. Oh, see teeb mind kurvaks.
Andy on uudishimulik käpaga vehkija. Leila lihtsalt jälgib ja susiseb.
Koma aga rändab mööda kõiki pindu ja tervet elamist julgelt saba püsti ja jutustab vaiksete häälitsuste ja kurinaga. Kellegagi läks ta korra kaklema ka, kui mu tähelepanu korraks mujal oli. Leilaga vist, aga kes alustas, ma ei näinud. Esimese asjana lõikasin ma tal igatahes küüned ära, et võimalikke haavu vältida. Kui ta läks esikuvaipa kraapima, tõstsin ta kratsika külge ja näen, kuidas ta juba tublisti seda kasutada mõistab. Lisaks oskas ta teleka otsa ronida ja köögipinnad oli samuti vaja kohe vallutada.
Koma tunneb end igatahes nii nagu oleks kogu aeg siin elanud.

Ta on ääretult inimsõbralik kass. Tuleb ise sülle ja püsib seal. Kui sülle ei tule, siis sätib end kõrvale. Praegu ma veel ei tea, mis ta öösel teeks, aga arvatavasti eelistaks kaisus magada. Ta on väga intensiivne nühkaja ja teeb seda vahel päris tugevalt, hammasteni välja. Kipub oma hellusehoogudes ka veidi hammustama. Päris väikeste lastega ta võib-olla seetõttu ei sobiks, aga inimesele, kellele sobib selline kleepkassi tüüp, oleks ta just õige kaaslane. Muidugi olen ma alles liiga vähe Koma tundma õppinud, nii et aeg näitab, kuidas teda täpsemalt kirjeldada saab.
Koma “turuväärtust” kahandab mõnevõrra tema haige silm. Herpesviiruse kahjustuse tõttu tuleb see arvatavasti eemaldada, aga järgmisel arstivisiidil saabki selles osas juba selguse. Praegu saab ta silmaravimit mitu korda päevas ja seda juba nädalaid, aga sellega ilmselt silma ei ole võimalik päästa.

Usun, et hea iseloomu tõttu leiab Koma kodu nii või teisiti. Minu jaoks on oluline, et ta sulanduks mu kassikarja, sest aitamine teiste heaolu arvelt ei ole õige. Kassijaamas on praegu aga liiga palju kasse, nii et tuleb üritada hakkama saada.

Niimoodi möödusid esimesed tunnid vannitoasIMG_7041

IMG_7048

 

Ja sellised olid esimesed tutvumised eile õhtul.IMG_7051IMG_7052IMG_7061IMG_7065

2 responses

  1. Kas Koma on poiss või tüdruk? 🙂 Armas tegelane ikkagi ! Ja nüüd ju kolm triibikut majas, kas segamini ei lähe 😀

    • Koma on poiss. Triitoniga ta on üsna sama mõõtu ja eks eemalt võib valesti vaadata küll, aga kuna üks on kleepekas ja teine teist natuke sorti, siis mul küll sassi ei lähe 🙂 Ja Triinu on niipalju väiksem versioon. Päris võõral võib küll keeruline olla vahet teha, sest kõik on jah hästi samasugust karva.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.