Kadunud nurr

Kirjutan Leilast.
Kõik, kes kassipesakondadega pikema aja jooksul tegelevad, teavad, et õed-vennad võivad olla väga erineva iseloomuga. Koduski mul näited võtta – AD on küll ühisnimetusega sõbralikud kassid, aga tegelikult käituvad täiesti erinevalt.
Ka koos kasvanud, koos püütud Leila ja Lembit arenesid nagu ise suunades. Susisevast Lempsist sai peaaegu et sülekass, aga kohe alguses enda eest küünte ja hammastega võidelnud Leila on osutunud mulle parajaks pähkliks.
Niikaua kui nad vannitoas elutsesid, olin rõõmus ja rahulik. Leilal käivitus silitamise peale ülikõva nurrupõrin ja kuigi ta süles ei tahtnud üldse olla, teadsin, et temast tuleb kindlasti üks inimsõbralik loomake. No alati ju tuleb… Tegelesin mõlemaga ühtemoodi ja ühepalju.
Nüüd olen olukorras, kus Leila on mu kodus kõige keerulisem kass ja ma ei tea mitte raasugi, kuidas teda reklaamida, ehk mis on see, mis peaks inimese tema juures ära võluma.
Minu jaoks on ta kahtlemata armas ja ilus ja hea. Aga temas ei ole palju seda, mida inimesed kodukassilt tahavad. Leila ei tule ise juurde. Kui ta pikutab, ma sirutan käe, siis kaheksal juhul kümnest läheb ta ära. Kui ülejäänud neli kassi on õhtusel puhkehetkel minu juurde kogunenud, siis Leila on kas teises toas või ahju otsas. Vahel on ta küll teistega voodis ja käib mind vargsi nuusutamas.

Ma ei teagi, millal ta viimati nurrus, sest viimasel ajal, isegi kui õnnestub teda pikalt paitada, ta nurruma ei hakka.
Ma võtan teda igal hommikul ja õhtul sülle. Saan seda teha, sest restoran on meil endiselt vannitoas. Leilakene kappab saba püsti minu ees ja nõuab häälekalt ja armsalt oma toiduportsusid. Siis ma kraban ta sülle, jalutan natuke ringi, räägin ja silitan. Ta ei hakka rapsima, aga muutub kangeks ja tahab ära.
Ma ei saa öelda, et ta on arglik kass. Kui käivad külalised, siis ta julgeb mängida. Tolmuimeja ei aja teda kabuhirmus põgenema nagu teisi noorkasse. Ta ei ole peidus, vaid nähtaval. Aga ta ei usalda ja peab kaua meeles. Pärast steriliseerimisel käimist ei tahtnud ta ligi nädal aega söömiseks vannituppa tulla, sest mäletas, et seal pandi ta kasti ja viidi kuhugi.
Kui annan ussirohtu või lõikan küüsi, olen jälle kaotanud osa võidetust. Ta on nüüd juba kuuekuune ja võiks ju oletada, et ligi neli kuud kodust elu oleks võinud temast vormida midagi muud.
Ma ei ole kurb ega pettunud. Ma lihtsalt tean, et sellistele kassidele ei ole järjekorda. Leila välimus on minu silmis ilus ja ta on ka hea poseerija fotode jaoks, aga jälle – siledakarvaline lehmalapiline ja mittesõbralik kass, kui kaua ta oma päriskodu ootab?
Hipsikuga, kes oli välimuselt väga sarnane, läks uskumatult hästi, aga tema oli ka loomult teine.
Eks aeg näitab, kas leidub keegi, kellele just Leila on see õige. Praegu tundub mulle, et enne leiab kodu Triiton, kes on teatud võtmes mu kassidest kõige suurem inimsõber. Tema arengust kirjutan varsti.

Ma ei saa ega taha võtta uut hoiukassi enne, kui vähemalt üks veel on koju saanud. Juba praktilistel põhjustel. Viis kassi kasutavad kahte liivakasti, mida ma pean koristama kaks korda päevas. Kui mul on keegi vannitoas kinni, ei ole mul teist kasti kuhugi panna. Üks on WC-s ja teine vannitoas ja muud sobivat kohta lihtsalt ei ole.
Ja ega ma arva, et mul PEAB kuus hoiukassi olema, ka viis on rohkem kui ma kunagi olen planeerinud.
Samas on hädas kasse nii palju, et ega ma pääse – kohe, kui veel üks koht vabaneks, koliks ilmselt keegi sisse.

Leila sobiks hästi teisele kassile sõbraks, sest kassisuhted on tal väga head. Kui Lemps läks koju, avastasin ma ta Durani kõhualust lutsutamas ja ta saab kõigiga peale Triinu hästi läbi, nende vastu end reipalt nüheldes ja mängima kutsudes.IMG_4573

IMG_4568
Ja muidugi mängib ta palju nagu mürsikule kohane.IMG_4684

IMG_4678

Leila

Leila

Niimoodi ta poseerib. Lambiga pildi tegin täna hommikul. Mul oli fotokas jäänud öökapile ja kui pilkases pimeduses kella vaatasin, avastasin Leila end jälgimas.IMG_4720

IMG_4688
Loodan, et ma leian Leila nurru varsti üles.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s