Läheb lõbusamalt

Triiton on nii tore! Mitte et ma kõigist oma hoiulistest ei vaimustuks, aga järjekordselt on nii vahva uue eluka (Mati Kaalult laenatud sümpaatne väljend) kombeid ja harjumist jälgida. Eriti kui kõik toimub juba silma all, mitte enam ainult ööpimeduses.
Triitonist on saanud rõdusõltlane ja minust rõduvalvur. Kui ukse avan, siis kõigepealt müdistavad kohale AD ja mõne minuti pärast tuleb ka Triiton. Esimesed korrad ei lasknud ma teda hetkekski silmiks ja õnneks selgus, et ta tahab lihtsalt istuda ja pikutada põrandal või toolil. Nii on ka jäänud. Ta võib olla rõdul paar tundi järjest ja liikumine toimub siis, kui AD lähedale satuvad, sest poistega tahaks ta hirmsasti sõbrustada. Ninad kokku, peaga puks ja ilusate pehmete paksude käppade tõstmine. See on nii intensiivne sõpruse otsimine, et poisid on natuke häiritud.
Triinuga ta ka proovis sõber olla, aga kui proua talle koha kätte näitas, siis hoiab nüüd targu eemale.IMG_9463
Muidu pikutab näiteks toolil ja mõtleb ilmaelu üle. Vist natuke muretsedes.IMG_9489
Ja vitamiinipastajärgseltIMG_9478
Tore on, et ta peidab ennast üha vähem – kiirel sammul jookseb ringi ja koos AD-ga. Mängib palliga. Kõige rohkem mängib kõigega, mis käpaulatusse jääb, varahommikuti kella viie paiku. Uudistab tagasihoidlikult erinevatel mööbliesemetel. Siin pildil näiteks tuli ta diivani seljatoele mulle meetri kauguseleIMG_9352
Ja vähemalt korra on ta diivanil ka pikemalt olesklenud, sest töölt tulles leidsin ma sealt hunniku Triitoni karvu. Ta ajas Kassijaamas olles päris palju karva. Tema tekid ja padjad olid täis sellist pehmet aluskarva ja ega tal praegu ka just superkasukas ole. Aga hea toidu peal on ta nüüd juba üsna pikalt olnud ja usun, et läheb paremaks.
Panin talle mõnusa urgpesa magamistuppa kardinate juurde nurka ja seal ta nüüd kenasti oma päevaund magabki. Sai ikka aru, et on paremaid kohti kui paljas põrand.
Krõbinaid ta sööb, aga liha ja konserve praegu mitte. See on kummaline ja ma pole aru saanud, miks ta neid samu konserve enam ei taha, mis varem kiiresti alla kugistati. Katsetame edasi.
Mulle väga meeldivad need tumedad selged jutid tema esikäppadel. Ülejäänud kere on selline hõre triibustik ja saba rästikulaadne.
Ja ilme on kogu aeg natuke pahur ja mõtlik ja tõsine. IMG_9459
Igatahes väga ilus kass on Triiton!IMG_9484

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.