Nils – oli tore tutvuda

Mõnikord käitun ma ainult emotsiooni najal. Näiteks siis, kui sotsiaalmeedias on kuulutus ilmselgest kodukassist, kes minu kodust paari minuti kaugusel eksleb, siis ma ei mõtle ja lähen. Leian kassi sealt, kus lubatud ja alles siis tuleb esimene mõte ka. Ruttu tänavalt ära ja küllap kodu sellist kiisut juba pikisilmi otsib.
Nii võtsin ma kolmapäeva õhtul ühe sõbraliku halli mütaka praktiliselt autoteelt lihtsalt kaenlasse ja tõin ta otsejoones oma koju, vannituppa, mis hetkel kassivaba. Söök ja jook nina alla, esimesed paid ja kaelarihma kontroll ning läksin maja juurde tagasi, kus kass ootamas oli. Kuigi ma suuremat osa koduümbruse vabakäigukasse tean, võib ju alati keegi uus elanik sellist kassipidamisviisi harrastada.
Loopisin jultunult kivikesi aknalaua suunas, mille aken oli valge ja kus üks kodukass mind huvitatult jälgis. Lõpuks avanes hoopis üks teine aken ja sain teada, et selle maja kass see ei ole, aga käib seal vahel külas, lastakse lausa ööbima. Nojah…
Siis läksid kuulutused üles.
Tutvusin kassiga lähemalt.

Ei saa salata, et tegu oli äärmiselt atraktiivse tegelasega. Pikutas rahulikult siin ja seal. Lähenes puksides ja sõtkudes, lubas ennast mõnuledes silitada. Nii leidsin näiteks ühe terava liigikaaslase küüne otsapidi tema turjalt. Mõned paranenud võitlushaavad olid ka kasukas tunda.
Mõni tund hiljem taipasin ka kaelarihma sisse vaadata ja sealt leidsin nime ning telefoninumbri. Saadetud sõnumile järgnes kohe kõne ja selguski, et tegu naabertänava kassiga, kes tuleb ju alati koju tagasi… aga vähemalt hakati kohe järele tulema.
Noor neiu oli oma kassi kätte saades rõõmus ja tänulik ja kuulas kõik mu hirmulood tänaval valitsevatest ohtudest ära. Palusin väga kassi nimega Nils toas hoida, aga kas nii läheb… ei ole kindel. Oleksin tahtnud väga sellele kiisule turvalisema kodu otsida, aga äkki siiani tõesti inimene lihtsalt ei teadvustanud ja arvas, et kassil on õues ju tore…
Soovin vahvale kass Nilsile arukaid omanikke ja pikka ning õnnelikku kassielu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s