Tänamatu põrguline

Nöpsik on rahutu. Nöpsik on häälekas. Nöpsik on inglinäoga pätt.
Eile hommikul oli ta juba nii julge, et hüppas puurist välja. No las hüppas, valis järelikult ise, millal teha järgmine samm. Jätsin ta siis suurema ruumiga harjuma. Päeval oli kõik ilus, enamasti kükitas puuri taga ühes vabas nurgas. Samas on temas suur soov suhelda ja paisid küsida, nii et kui tema juurde minna, siis kaua ootama ei pea, kui ta juba tuleb ja hakkab nii pead kui tervet keret viltu ajama ja varbaid laiali, ise rahulolevalt nurrudes.
Käu-häälitsus, mida ta järjepidevalt teeb, on väga armas ja eriline. Hommikuti on see küll pigem käuuuuuuuuuu, pikalt ja kaeblikult. Ja paraku õhtul ka, koos uksele hüppamisega. Meie kodus on nii, et mina kuulen halvasti ja see, mis toimub vannitoas, minu unerahu peaaegu kunagi ei häiri. Hommikuti on avastamisrõõm ja koristamisrõõm, aga magan ma hästi.
Paraku teine kahejalgne kuuleb kõike. Eile, kui oli Nöpsiku esimene puurivaba öö, äratati mind tungiva õlaraputusega. Asjad lendavat.
Mina, kogemusteta hoiukodu, olin jätnud kõik nii nagu tavaliselt. Pudelid-potsikud, liivakühvel jms, kõik kassile kenasti käpaulatuses. Vanni loopimise ulatuses. Pildi paremal ülevas nurgas on näha paar kruvikohta, seal sai Nöpsik jagu rätikuhoidjast.IMG_3868
Sel ajal, kui ei laamendata, on tegu armastusväärselt sõbraliku loomakesega. Liigutustes on veel ärevust ja ebakindlust, aga tähelepanuvajadus on väga suur ja paitada saab teda kenasti. Kassi kohta, kes on alla nädala hoiukodus olnud, on edusammud väga suured. Ja eks see pahandusteralli on ju ka puhtalt uuest olukorrast. Kui enne oli vabadus joosta ja nüüd on ainult seinad ning mõned kassipikkused ruumi, siis on vaja ju aru saada, kuidas see asi toimib.
Loodan, et ma saan loa puur kokku panna, mitte korralduse teda sinna lukustada, et öösiti vähem madinat oleks.
Nöpsik, rahune! Mitte ainult hoiukodus ei pea olema hea elada, kodus peab ka.

pealtnäha väga armas :)

pealtnäha väga armas 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s