Nurr ja käu, kurr ja näu

Meil läheb toredasti, sest Nöpsik on tõeline nupsik. Ma olen vaimustunud sellest, et u 8 kuud tänaval elanud ja inimest kõige rohkem umbes meetri kaugusele lubanud kass on nii suurt sõbrunemise soovi täis. Ma tulen tema juurde ja ta ütleb “käu”. Sellise kiire ja armsa moega ning mitu-mitu korda. Kohe tõuseb püsti ja vaatab mulle otse silma. Ulatan käe, nuusutab. Natuke keerab pead, teen pai. Pöörab selja, teen pikema pai. Sõtkub ja tammub, lõpmatult. Keerab ennast külili ja selili. Nurrub. On seda nägu nagu tahaks otse puurist välja mulle sülle astuda.
Paar korda on kähisenud ja silmavaade mind ettevaatlikuks teinud, aga see on alguse asi. Oluline on, et tegu on sõbraliku noore kassiga, kellele ei olegi võimatu kodu leida. Kuidas ta tavatingimustes käitub ja kas temast sülekassi saab, selgub muidugi hiljem.

Praegu mõtlen, et puuris ei olegi teda vast pikalt vaja hoida. Ainult, et Andy on selline tungleja, kes vahel ikka ennast juba sisse on pressinud ja siis Nöpsikuga ninasid kokku tahab panna. Nöpsikule teised kassid väga meeldivad. Hakkab kohe häälitsema ja surub ennast kenutades vastu puuri. Ehk kui ma ta lahti jätan, siis on oht, et suures kassivaimustuses hakkab ta end vannitoast välja kavaldama, aga selleks on veel vara.
Väikeseid armsaid tobedusi teeb ta ka. Transakasti panin rätiku. Õhtul hilja oli ta selle välja tirinud. Panin selle siis puuri eesotsa. Hommikuks oli ta rätiku kenasti jälle omale transakasti alla sättinud 🙂
Kuna ta enam väga varjualust ei vaja, siis võtsin kasti ära. Et oleks rohkem ruumi laamendada, nagu täna hommikuks:IMG_3698
Alustasin ka synuloxiga väikese nohu raviks. Õnneks sööb ta tabletid koos konserviga kenasti ära.
Rõõmustamiseks on põhjust. Ja tuleb jätkuvalt loota, et varsti saaks aidata ka teisi telliskive. Minu jõulusooviks on, et Nöpsiku ja Nuksiku õde või vend ning väike haige triibik saaks tänavalt ära sooja tuppa.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s