Üks ümmargune telliskivi

Kaks viimast telliskivijahti on läinud nii vähese vaevaga, et pärast eelmise nädalalõpu ebaõnnestumist tahaks kohe kuhugi kaevata.
Mulle tuttavast kambast on oppimata emaseid alles üks. DSC00255 Eks neid seal turu teisel pool otsas on veel, aga sinna ma reeglina muretsema ei jõuagi. See viimane emane on ümmargune nagu õhupall ja toob oma pojad ilmale lähipäevil. Padi ja Pasteet on esimest korda valmis sünnituskodu pakkuma, aga emand telliskivi ei taha sisse kolida. DSC00259 Umbes 10 sentimeetrit jäi puudu, et lõksu oleks saanud kinni, aga ettevaatlik loom lihtsalt ei läinud piisavalt kaugele välja. Nokkis väikesed meelitustoidupalakesed käpaga välja ja taganes. DSC01864 Otseselt lõksu isegi ei kartnud, aga ei teinud seda viimast sammu.
Ülejäänud telliskivid ootasid samal ajal toidujärjekorras, kes julgelt esimene, kes viimase viie seas piilumas.
Poisskassid mängisid päikese käes ja ei teinud ümbritsevast väljagi. DSC00273 DSC00268Aga ümmargune telliskivi otsustas lõpuks aeglasel sammul oma “tagatubadesse” lahkuda ja meil tuli oma jahivarustus kokku pakkida.
Õhtused luured on olnud kahjuks kassivabad, aga tööpäevahommikuti kassipüüki ei toimu.
Nüüd kas on õnne või ei ole ja kui ei ole, siis selgub 2-3 kuu pärast, kas ja mitu väikest telliskivi välja ilmub ja püügiralli hakkab otsast peale.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s