Telliskivi vahetus

Kuri, väga kuri triibik on oma nüüd oma vanas elupaigas tagasi. Ma ei saanudki temast jagu ja viimased päevad möödusid meil ainult harjavarre kaudu suheldes. Sellega nihutasin endale puuriukse juurde liivakasti, toidunõu ja neid välja tõstes hoidsin urisevat põrgulist harjavarrega ohutus kauguses. Ta muutus viimase nädalaga veel julgemaks ehk ülbemaks ning tänahommikune transpordikasti saamine oli mulle nagu mingit sorti lõpueksam – kuidas käppadega vehkiv ja hüplev metskass transpordikasti saada. Aja ja trikkide kuludes (kas keegi on varem harjavarrega puuriukse jublakaid kinni keeranud?) oli ta lõpuks seal kus vaja ja kurva tundega viisin ta tagasi oma tuttavatele radadele.

Ole tubli!

Kaua aga ei saanud norutada, sest uus objekt oli juba välja meelitatud. Toitjatädiga leppisime kohtumise kokku ja kogu varustus kahvast lõkspuurini oli kaasas ning stardivalmis. Objektiks oli kauni hõbehalli-valge triibuga ümmarguste kõrvadega kiisu. Naljakate viltuste silmade ja muheda koonuga. Oma tuttava toitjaga oli ta suur miilustaja, sõtkus ja nühkis mööda jalgu ja lasi paitada.

Süüa ootamas

Süüa ootamas

Meiega ta väga koostööd ei tahtnud teha, aga kui kaugemale läksime, siis lõpuks kohvikoore ja meelitamise peale läks lõksu. Põnev oli ja publikut oli ka omajagu kogunenud, aga seekord sõimata ei saanudki.
Saatuslik kohvikoor

Saatuslik kohvikoor


Uus telliskivi oli oma väikesesse korterisse kolides üsna häälekas ja praegu paistab üsna stressis ka, hingab kiiresti ja hoiab liivakastis madalat profiili. DSC01341 Pidin täna teda veel turjarohuga kiusama. Viskasin loomale suure froteelina peale ja kuna ta ennast sinna korralikult sisse mässis, siis jäi üsna rahulikuks. Pea välja tunglemise järgi sain aru, kus on õige koht ja kuna ta ei lubanud ennast paljastada, siis lõikasin lihtsalt turja kohal linale augu sisse ning panin rohu ära. Tegin mitumitu paid ka, kes teab, millal jälle saab.
Esmaspäevaks on juba opiaeg kirjas ja pikk sõbrunemise tee on ees. On võimalik, et tegu on endise kodukassiga, sest kui kõigi teiste kohta teab kassitädi kuuldavasti täpselt, millal sündis ja milline on sugupuu, siis tema ilmus Telliskivisse umbes aasta tagasi täiesti ootamatult.
Saab siis näha, kas suudan kodukassi uuesti välja meelitada, tänahommikust suhtlemist pealt nähes olen optimistlik.DSC01335

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s