Telliskivid ootavad

Hoiukodu on Traksi päriskoju kolides jälle valmis pakkuma patja ja pasteeti mõnele õnnetule tänavakassile. Mu iseendaga tehtud mõtteline leping kohustab mind alustama jahiga järjekordsele Telliskivi kassile. Talv, autoliiklus ja kahjuks ka julmad inimesed on sealset kolooniat vähendanud, aga sellegipoolest on neid siin ja sealpool turuväravaid alles rohkem kui ükskõik millisele loomasõbrale meeldiks.
Kõiki aidata ei jõua, aga alustan jälle tasapisi, mõne emase kiisu püüdmisega. Siin on nendest 2, kurva näoga triibuline telliskivi ja kaotatud kõrvaotstega hallikirju telliskivi, kelle pildid tegin oktoobris.


Ma ei luba endale muud, kui et ma proovin. Mõlemad kassid on arad, kurb triibu ilmselt ka kuriloom, kuna kuuldavasti äsab oma tuttavatele toitjatele igal võimalusel käpaga. Mina saan talle kõige rohkem kahe meetri kaugusele. Alati on kohal poole hakkajamad poisskassid, kes läheksid kahtlemata julgelt toidu peale lõksu. Mis nipiga saan kätte õige objekti, ma praegu ette ei kujuta. Kahjuks on ka peatusetagune tühermaa nüüd läbipugemiskindlalt suletud… Õnne peab olema, mis muud, tahtmine ja jahivarustus on olemas.
Kui pikaks jahiooaeg kujuneb, ei oska arvata, sest iga päev ei ole võimalik püüda, aga jaht algab ilmselt lähipäevil, kui ilm just päris lumetormiks ei pööra.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s