Uurime-puurime

Traksil on juba palju-palju parem, Traksil on juba väga hea, aga kõht ei ole ikka korras. Sel nädalal viisin kliinikusse järjekordse kakaproovi. Ilmselt juhusliku leiuna avastati sealt selline asi:kliinikus 1 Arstid arvavad pärast põhjalikku suurendamist ja uurimist, et see võib olla alglooma toxolasma gondii muna ehk siis Traks võib olla nakatunud toksoplasmoosi, seda tõenäoliselt juba oma ema kaudu. Kiirtest oli negatiivne, aga seda ei saa eriti usaldada. Kuna Traksil on nõrk vastupanuvõime, siis on võimalus, et tema vaevused võivad olla toksoplasmoosist. Et seda kindlaks teha, saadab kliinik Traksi vereseerumist antikehade uurimiseks analüüsi Saksamaale. Värske kakaproovi pean ka viima ja siin hoian pöialt, et Traks teeks vajalikud toimingud vahetult enne tööpäeva algust. Nagu lotovõitu oota. 🙂 Kui vastus on positiivne, siis saab Traksi terveks clindamyciniga, aga niisama me sellist tundlikku kassikest antibiootikumidega kurnama ei hakka. Kuid võib-olla on Traks lihtsalt õrna seedimisega, eelistab ta näiteks ainult pehmet toitu. Õnneks sobib I/D konserv talle praegu hästi.
Nii need päevad lähevad, täis analüüse, ootamist ja kaisusmagamist.

2 responses

  1. Taevas küll. Vaene kiisu. Palju veel??? Toxopasma nakkus tuleb tihti hiirtelt ja eks emme kaudu võis temagi nakatuda. Aga hiired on ju kasside tavapärane toit. Palju võib tegelikult kassidel toksoplasmoosi tegelikult olla? Kõhedaks võtab. Tänavu on üldse mingi jabur eksootiliste parasiitide aasta. Loomatohtrid räägivad – leismanioos, puukborrelioos koertel/kassidel, nüüd siis toksoplasmoos. Mis veel- tulareemia? Siberikatk??
    Ja ikka kirjutamata reeglite järgi : mida sümpaatsem on patsient, seda raskem haigus. Olge tublid.

    • Internet on mul läbi tuhlatud ja olen mh leidnud ka uuringu Soomest (http://vdi.sagepub.com/content/24/6/1115), et ligi pooled selles osalenud kassidest on olnud nakatunud. Nii et igal juhul päris tavaline haigus, aga kliinilisi sümptomeid on vähestel. Mulle on praegu isegi tähtsam, et saaks ometi aru, miks Traks ei parane. Mingi kindel leid on võib-olla isegi parem kui teadmatus ja oletamine. Üritame ikka positiivsed olla 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.