Et igav ei hakkaks

Telliskivi otsustas eile öövaikuses väikese põgenemisaktsiooni korraldada. Nägi vaeva, kaapis, kaevas ja õngitses ning saigi puuri ukse lahti. Ööhäire peale hiilisin vannituppa, hääle järgi juba aimates, et mind ootab kass kardinas. Nii oligi, aga nii ei jäänud. Instinktid ilmselt sundisid loomakest ukse või akna suunas väljapääsu otsima ja paanika andis ka tiivad lisaks, sest hüpped olid eriti kõrge kaarega ruumi ühest otsast teise. Loopisin tekke ja rätikuid lendkassile peale, aga tema hirmusööstud jäid võitjaks. Lõpuks juhtus see, mille poole palvetasin ja telliskivi maandus puuri tagasi. Nüüd oli minu kord uksega kiireid liigutusi teha. Niikaua kui kass vahepeal kardinas kõõlus, jõudsin aga puuri ära koristada. Ise ka ei mõista, kust mul nii praktiline mõte ses imelikus olukorras, endal süda vedrutamas sees.

Kahju ribakardinast, mis ainult u kuu tagasi vana välja vahetas. Veel rohkem kahju on kassist, kes pidi uue šoki üle elama ja endast ka natuke kahju. Praegu paistab nii, et kodurahu huvides uusi põrgulisi Padi ja Pasteet vastu võtta ei tohi.

Muidu on telliskivi tubli – sööb ilusti ja kasutab korralikult kasti. Samuti hekseldab puurikattest niipalju voodrit välja kui saab. Täna panin väikese tanspordikasti talle puuri, et ta opile minekuks sellest endale varjumiskoha leiaks ja õnneks koliski ta sinna ruttu ümber. Loodetavasti leian ta sealt ka laupäeva hommikul.

Puuri ust turvan nüüd umbsõlmes nööridega. See on kassipoegadele mõeldud puur, uks on veidi ebakindla süsteemiga küll, aga kuna algul samamoodi rapsiv Mimosa välja end ei vingerdanud, siis karta sellist seiklust ei osanud.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s