Mimosaga kliinikus

Ei tea sa kunagi, mis komplekti tervisemuresid saad kassiga kaasa, kui otsustad ta tänavalt ära tuua. Mimosa elab hoiukodus tasast ja pealtnäha mõnusat elu, aga arsti juures ülevaatusel selgusid terviseprobleemid, millega peab kindlasti tegelema.

Mimosal on silma vikerkesta põletik ehk iriit. Kõrvas kasvaja, mis asub väga sügaval, aga on siiski lootust, et arst saab selle operatsioonil kätte. Koledaks läinud hambad, mis vajavad kindlasti eemaldamist. Nii lähebki Mimsu järgmisel nädalal operatsioonile, kus saab hambad-kõrva korda ja järelravi aitab ka silmade paranemisele kaasa. Õnneks olid Mimosa FeLV (kasside leukeemiaviirus) ja FIV (immuunpuudulikkuse viirus) testid negatiivsed.

Kass, kes alguses puuri laes küüntega kinni rippus ja paukus ning sülitas, kui üritati sülle võtta, on nüüd leebus ise. Laseb kõike endaga teha, on kannatlik ja leplik.

Õnneks arvab arst, et kõigist muredest saame jagu ja mina arvan ka, et Mimosa elu saab ainult paremaks minna. Hoiukodus läheb tal väga hästi – tuleb tihti voodisse magama, nurrub-sõtkub ning saab hästi läbi teise kassiga.

Lootus on suur, et operatsioonil läheb kõik hästi ja pärast paranemisperioodi on Mimosa jälle sammuke lähemal päriskodu leidmisele.

Advertisements

2 responses

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s